Axel Einar Hjorth, "Lovö", bokhylla, NK
Klubbat för:
16000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, "Lovö", bokhylla, modellen formgiven för Nordiska Kompaniet 1932, skåpet med hyllor invändigt, höjd 110, 182 x 35 cm, slitage, ett hyllplan med skada, nyckel saknas
PROVENIENS
Våladalens Fjällstation.
42
2017-05-10