Axel Einar Hjorth, "Lovö", bokhylla, NK

Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

AXEL EINAR HJORTH, "Lovö", bokhylla, modellen formgiven för Nordiska Kompaniet 1932, skåpet med hyllor invändigt, höjd 110, 182 x 35 cm, slitage, ett hyllplan med skada, nyckel saknas

PROVENIENS
Våladalens Fjällstation.

42

2017-05-10