Axel Einar Hjorth "Lovö", gungstol

Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth
Axel Einar Hjorth

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

12 000-15 000 SEK

AXEL EINAR HJORTH, "Lovö", gungstol, modelllen formgiven för Nordiska Kompaniet 1932, furu, lös stoppad dyna, höjd 81 cm, slitage, omklädd dyna

PROVENIENS
Våladalens Fjällstation.

41

2017-05-10