Bengt Lindström, Helldriver

Bengt Lindström, Helldriver
Bengt Lindström, Helldriver
Bengt Lindström, Helldriver
Bengt Lindström, Helldriver
Bengt Lindström, Helldriver
Bengt Lindström, Helldriver
Bengt Lindström, Helldriver
Bengt Lindström, Helldriver

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

BENGT LINDSTRÖM
1925-2008
Helldriver
Signerad Lindström. Olja på duk, 55 x 46 cm.

Enligt uppgift utförd 1968.

PROVENIENS
Målningen har funnits i nuvarande familjs ägo sedan mitten av 1970-talet.

663

2017-05-11