Bertil Brisborg, takarmatur, NK 1950-tal

Klubbat för:

35000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

BERTIL BRISBORG, takarmatur, Nordiska Kompaniet 1950-tal, svartlackerad plåt, direkt och indirekt belysning, höjd 42 cm, smärre slitage, takkopp saknas

LITTERATUR
Referens, Nationalmuseums bildarkiv, Mapp, Stockholm/Allmänna arkivet/ bildarkivet, konsthantverk, belysning, onumrerat fotografi, Bertil Brisborg Armaturer.

112

2017-05-10