Bertil Brisborg, takarmatur, NK 1950-tal
Klubbat för:
35000 SEK
Utropspris
35 000-40 000 SEK
BERTIL BRISBORG, takarmatur, Nordiska Kompaniet 1950-tal, svartlackerad plåt, direkt och indirekt belysning, höjd 42 cm, smärre slitage, takkopp saknas
LITTERATUR
Referens, Nationalmuseums bildarkiv, Mapp, Stockholm/Allmänna arkivet/ bildarkivet, konsthantverk, belysning, onumrerat fotografi, Bertil Brisborg Armaturer.
112
2017-05-10