Böhlmarks, golvlampa, 1950-tal

Klubbat för:

6500 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

BÖHLMARKS, golvlampa, Sverige 1950-tal, fot i mässing, stomme klädd i cognacsfärgat läder, originalskärm i vitt linnetyg, märkt Böhlmark, höjd med skärm 166 cm, skinnet med fläckar, ytligt slitage

138

2017-05-10