Klubbat för:
15000 SEK
Utropspris
18 000-20 000 SEK
BROR HJORTH
1894-1968
Liggande kvinna
Signerad och numrerad Bror Hjorth 1/6. Mörkpatinerad brons, 10 x 19 x 7 cm.
Gjutarstämpel: E. Pettersson Fud.
.
PROVENIENS
Konstnärens familj
511
2017-05-11
Gör en kostnadsfri värdering här