Bror Hjorth, Sovande kvinna
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
15 000-20 000 SEK
BROR HJORTH
1894-1968
Sovande kvinna
Signerad Bror Hjorth och numrerad No 4. Terracotta, längd 24, bredd 13, höjd 12 cm.
.
PROVENIENS
Bengt Julins samling
Martin G Taylor, tidigare vice ordförande i Hanson Trust PLC
Svensk privatsamling
669
2017-05-11