Carl-Axel Acking, vägglampett, 1940-tal
Klubbat för:
42000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
CARL-AXEL ACKING, vägglampett, Bröderna Malmströms Metallvarufabrik, Malmö 1940-tal, ljushållare i perforerad mässing, reflektor i vitlackerad metall med mässingslist, höjd 58 cm, saknar el och sockel, smärre slitage
125
2017-05-10