Carl-Axel Acking, vägglampett, 1940-tal

Klubbat för:

42000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

CARL-AXEL ACKING, vägglampett, Bröderna Malmströms Metallvarufabrik, Malmö 1940-tal, ljushållare i perforerad mässing, reflektor i vitlackerad metall med mässingslist, höjd 58 cm, saknar el och sockel, smärre slitage

125

2017-05-10