Carl Kylberg, Aftonskimmer
Klubbat för:
150000 SEK
Utropspris
150 000-200 000 SEK
CARL KYLBERG
1878-1952
Aftonskimmer
Signerad CK. Olja på duk, 42 x 51 cm.
Ramen utförd av konstnärens hustru Ruth Kylberg
PROVENIENS
Inköpt av nuvarande ägares mor från Ruth Kylberg i slutet av 1950-talet
627
2017-05-11