Carl Kylberg, Höstdag

Carl Kylberg, Höstdag
Carl Kylberg, Höstdag
Carl Kylberg, Höstdag
Carl Kylberg, Höstdag
Carl Kylberg, Höstdag
Carl Kylberg, Höstdag
Carl Kylberg, Höstdag
Carl Kylberg, Höstdag

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

200 000-250 000 SEK

CARL KYLBERG
1878-1952
Höstdag - Himmel och träd
Signerad Kylberg. Olja på duk, 56 x 63 cm.
Ram utförd av konstnärens hustru Ruth Kylberg
.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Moderna, hösten 1996, katalognr 62
Konstnären Ola Billgrens samling
Stockholms Auktionsverk, Moderna, våren 2002, katalognr 726

607

2017-05-11