Carl Kylberg, Höstdag
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
200 000-250 000 SEK
CARL KYLBERG
1878-1952
Höstdag - Himmel och träd
Signerad Kylberg. Olja på duk, 56 x 63 cm.
Ram utförd av konstnärens hustru Ruth Kylberg
.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Moderna, hösten 1996, katalognr 62
Konstnären Ola Billgrens samling
Stockholms Auktionsverk, Moderna, våren 2002, katalognr 726
607
2017-05-11