Carl Otto Hultén, Livsskålen
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
CARL OTTO HULTÉN
1916-2015
Livsskålen
Signerad CO Hultén. Olja på duk, 89 x 116 cm.
UTSTÄLLD
Vandra och förvandla, Liljevalchs konsthall, Stockholm 17 nov. 1978 - 7 jan. 1979, katalognr 272 (tidigare titel Mötets bränningar) Enligt utställningskatalogen är målningen utförd 1963.
Malmö konsthall, katalognr 359
652
2017-05-11