Edward Hald, plafonder, 1 par, Orrefors

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

EDWARD HALD, plafonder, 1 par, Orrefors, 1920-30-tal, stomme i patinerad mässing, glaskupor i orange glasmassa med satinslipad geometrisk dekor, två ljuspunkter, höjd 35, diameter 57 cm, obetydliga nagg

63

2017-05-10