Einar Jolin, Utsikt över Gamla stan

Klubbat för:

50000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

EINAR JOLIN
1890-1976
Utsikt över Gamla stan
Signerad och daterad Jolin 1940. Olja på pannå, 38 x 46 cm.
.
PROVENIENS
Beijers A uktioner, Moderna, höstauktion 1989, katalognr 231 (med titeln: Stockholm, sommar)

609

2017-05-11