Einar Jolin, Utsikt över Gamla stan
Klubbat för:
50000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
EINAR JOLIN
1890-1976
Utsikt över Gamla stan
Signerad och daterad Jolin 1940. Olja på pannå, 38 x 46 cm.
.
PROVENIENS
Beijers A uktioner, Moderna, höstauktion 1989, katalognr 231 (med titeln: Stockholm, sommar)
609
2017-05-11