Enrico Baj, Baj chez Baj

Enrico Baj, Baj chez Baj
Enrico Baj, Baj chez Baj
Enrico Baj, Baj chez Baj
Enrico Baj, Baj chez Baj
Enrico Baj, Baj chez Baj
Enrico Baj, Baj chez Baj
Enrico Baj, Baj chez Baj
Enrico Baj, Baj chez Baj

Klubbat för:

18000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

ENRICO BAJ 1924-2003
Baj Chez Baj, portfölj med 10 färgserigrafier med applikation av filtpulver och glitter, 1972, samtliga signerade och numrerade 84/250, tryckta hos Multirevol, Milano, utgivna av Multiplicata Internationale, Stockholm-Zürich. Bladstorlek 99,7 x 69,5 cm. Förvarade lösa i portfölj av kartong med silkscreentryck.

Obetydligt slitage, några av bladen med veck i kanterna. Ett av portföljens knytband sitter löst.

761

2017-05-11