Esaias Thorén, På stranden

Esaias Thorén, På stranden
Esaias Thorén, På stranden
Esaias Thorén, På stranden
Esaias Thorén, På stranden
Esaias Thorén, På stranden
Esaias Thorén, På stranden
Esaias Thorén, På stranden
Esaias Thorén, På stranden

Klubbat för:

36000 SEK

Utropspris

40 000-45 000 SEK

ESAIAS THORÉN
1901-1981
På stranden
Signerad och daterad E Thorén 32. Olja på duk, 44 x 55 cm.
.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Moderna + contemporary & design, nr 547, våren 2008, katalognr 35

520

2017-05-11