Evert Lundquist, Liggande modell
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
100 000-125 000 SEK
EVERT LUNDQUIST
1904-1994
Liggande modell
Signerad, betitlad och daterad på baksidan Evert Lundquist 1962. Olja på duk, 56 x 65 cm.
.
UTSTÄLLD
Gummesons Konstgalleri, Stockholm 1962, katalognr 262
Beaux Arts Gallery, Bruton Place, London 1962 (med titeln: Model II)
670
2017-05-11