Friedensreich Hundertwasser, Regentag
Klubbat för:
36000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER
Österrike 1928-2000
Ein Regentag mit Walter Kampmann
Signerad Hundertwasser, daterad 1969, numrerad 114/170. Färgserigrafi med metallprägling, 51 x 69,5 cm
.
PROVENIENS
Galerie Börjeson, Malmö
774
2017-05-11