Friedensreich Hundertwasser, The false eyelash

Klubbat för:

31000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER
Österrike 1928-2000
The false eyelash
Färglitografi 1967. Signerad och numrerad 70/100. Editerad av Hanover Gallery, London.
I. 61 x 49 cm.
PROVENIENS
Galerie Leger, Malmö
LITTERATUR
Koschatzky 29

775

2017-05-11