Gösta Adrian-Nilsson, Stilleben med amaryllis

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

GÖSTA ADRIAN-NILSSON
1884-1965
Stilleben med amaryllis
Signerad G.A-N. Olja på duk fäst på pannå, 31,5 x 23 cm.
Troligen utförd omkring 1910
.
PROVENIENS
Beijers Auktioner, katalog 35, Moderna, våren 1989, katalognr 87.A (med titeln: Gladiolus)

526

2017-05-11