Gudmar Olovson, Captivité

Gudmar Olovson, Captivité
Gudmar Olovson, Captivité
Gudmar Olovson, Captivité
Gudmar Olovson, Captivité
Gudmar Olovson, Captivité
Gudmar Olovson, Captivité
Gudmar Olovson, Captivité
Gudmar Olovson, Captivité
Gudmar Olovson, Captivité
Gudmar Olovson, Captivité
Gudmar Olovson, Captivité
Gudmar Olovson, Captivité

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-50 000 SEK

GUDMAR OLOVSON
1936-2017
Captivité
Signerad Gudmar och numrerad 4/10. Brunpatinerad brons, höjd 27,5 cm.
Gjutarstämpel: A Valsuani Cire Perdue
.
UTSTÄLLD
3 Parisskulptörer, Färg och Form, Stockholm, 24 april-22 maj 1970

518

2017-05-11