Gudmar Olovson, Captivité
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
40 000-50 000 SEK
GUDMAR OLOVSON
1936-2017
Captivité
Signerad Gudmar och numrerad 4/10. Brunpatinerad brons, höjd 27,5 cm.
Gjutarstämpel: A Valsuani Cire Perdue
.
UTSTÄLLD
3 Parisskulptörer, Färg och Form, Stockholm, 24 april-22 maj 1970
518
2017-05-11