Isaac Grünewald, Blomsterstilleben med amaryllis
Klubbat för:
40000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
ISAAC GRÜNEWALD
1889-1946
Blomsterstilleben med amaryllis
Signerad Grünewald. Olja på duk, 48 x 37 cm.
PROVENIENS
Galleri Porten, Göteborg - inköpt 1975
Bukowski Auktioner, Moderna + Contemporary & Design, hösten 2009, katalognr 112
673
2017-05-11