Isaac Grünewald, Stilleben med statyett och pumpa
Klubbat för:
32000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
ISAAC GRÜNEWALD
1889-1946
Stilleben med statyett och pumpa
Signerad Grünewald. Olja på pannå, 41 x 33 cm.
PROVENIENS
Nordén Auktioner, auktion Nr 22, Stockholm 30 maj 1996, katalognr 20
(inköpt av nuvarande ägare på ovanstående auktion)
510
2017-05-11