Isaac Grünewald, Stilleben med statyett och pumpa

Klubbat för:

32000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

ISAAC GRÜNEWALD
1889-1946
Stilleben med statyett och pumpa
Signerad Grünewald. Olja på pannå, 41 x 33 cm.

PROVENIENS
Nordén Auktioner, auktion Nr 22, Stockholm 30 maj 1996, katalognr 20
(inköpt av nuvarande ägare på ovanstående auktion)

510

2017-05-11