Christo, Lower Manhattan Wrapped Building
Klubbat för:
55000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
CHRISTO
USA, född 1935
Lower Manhattan Wrapped Building, Project for 2 Broadway, N. Y.
Färglitografi med collage, 1984, signerad och numrerad Christo 96/110. Med plexiglasmontering.
S. 71 x 56 cm
LITTERATUR: Schellmann 118
769
2017-05-11