Jacques Majorelle, Kissidougou, Guinea
Klubbat för:
310000 SEK
Utropspris
125 000-150 000 SEK
JACQUES MAJORELLE
Frankrike 1886-1962
Kissidougou, Guinea
Signerad och daterad J. Majorelle 1947. Gouache och pastell på papper, 72 x 59 cm.
.
Målningen finns registrerad i Cabinet d'expertises Amélie Marcilhacs arkiv.
713
2017-05-11