Joan Miro, Strip-Tease in Blue

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

JOAN MIRO
Spanien 1893-1983
Strip-Tease in Blue
Etsning och akvatint tryckt i färger, 1959. Signerad och numrerad Miró 65/75. Tryckt på BFK Rives papper.
I. 20 x 29,7 cm S. 33 x 50,3 cm.
PROVENIENS
Galerie Pierre, Stockholm
LITTERATUR
Dupin 273

783

2017-05-11