Johan Petter Johansson, "Triplex", armatur

Johan Petter Johansson,
Johan Petter Johansson,
Johan Petter Johansson,
Johan Petter Johansson,
Johan Petter Johansson,
Johan Petter Johansson,
Johan Petter Johansson,
Johan Petter Johansson,
Johan Petter Johansson,
Johan Petter Johansson,

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

35 000-40 000 SEK

JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex", armatur med hissfunktion, tidig produktion 1920-tal, avtagbar skärm, skärm i lackerad plåt med galler, borstat stål, hiss med keramikhjul och vikt i stål, längd 145 - 305 cm, renoverad, nydragen el, slitage

HISTORIK
Modellen formgiven 1919.

37

2017-05-10