Man Ray, Transfiguration d´un Cactus

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

MAN RAY (1890-1976): Transfiguration d'un Cactus
Portfölj med 9 akvatinter, 1971, titelblad, numrerad 82/99. Samtliga blad signerade och numrerade i blyerts Man Ray 82/99. Editions Georges Visat, Paris,
Bladstorlek: 76 x 56 cm. Bildstorlek: 60,5 x 45 cm

779

2017-05-11