Marc Chagall, Le Poète
Klubbat för:
65000 SEK
Utropspris
80 000-100 000 SEK
MARC CHAGALL
Ryssland/Frankrike 1887-1985
Le Poète
Färglitografi, 1966, signerad och numrerad Marc Chagall, Epreuve d´artiste XXIII/XXV. Tryckt på Arches papper.
I. 45,5 x 36 cm S. 66 x 47 cm
PROVENIENS
Galerie Pierre, Stockholm
LITTERATUR
Mourlot 442
763
2017-05-11