Marc Chagall, Le Profil Bleu
Klubbat för:
55000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
MARC CHAGALL
1887-1985
Le Profil Bleu
Färglitografi, 1967. Signerad och numrerad Marc Chagall 55/150.
I. 64 x 48 cm, S. 76 x 57 cm.
LITTERATUR: Mourlot 476
.
PROVENIENS
Professor emeritus Lars Hjerner, Drottningholm
797
2017-05-11