Margareta Köhler, skrivbord, Futurum 1930-tal
Klubbat för:
8000 SEK
Utropspris
15 000-20 000 SEK
MARGARETA KÖHLER, tillskrivet, skrivbord, Futurum 1930-tal, mahogny, fronten med två lådor, höjd 75, 140 x 70 cm, mindre lagningar, smärre slitage
LITTERATUR
Jämför Form: Svenska Slöjdföreningens tidskrift, Svenska Slöjdföreningen, Stockholm, 1938, s. 22.
111
2017-05-10