Märta Måås-Fjetterström, "Nyponblomman", matta

Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,

Klubbat för:

14000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Nyponblomman", matta, formgiven 1932, rölakan, signerad MMF, tillverkad före 1942, 197 x 140 cm, jämt slitage, blekt, fransarna med skador

263

2017-05-10