Märta Måås-Fjetterström, "Vita rutmattan", matta

Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

20 000-30 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Vita rutmattan ", formgiven 1933, rölakan, signerad MMF, tillverkad före 1942, 216 x 166 cm, saknar fransar, visst slitage

270

2017-05-10