Mjölby Intarsia, tillskriven, barvagn
Klubbat för:
26000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
MJÖLBY INTARISA, tillskriven, barvagn, 1930-40-tal, mahogny, rik intarisadekor i flera träslag av Bacchuståg, dörrar på båda sidor, råglasskiva, förkromade pelare och handtag, inredning med flaskställ, höjd 70, 92 x 38 cm, mindre bruksslitage
71
2017-05-10