Mjölby Intarsia, tillskriven, barvagn

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

MJÖLBY INTARISA, tillskriven, barvagn, 1930-40-tal, mahogny, rik intarisadekor i flera träslag av Bacchuståg, dörrar på båda sidor, råglasskiva, förkromade pelare och handtag, inredning med flaskställ, höjd 70, 92 x 38 cm, mindre bruksslitage

71

2017-05-10