Nils Fougstedt, spegel och lampetter, 1 par

Klubbat för:

6000 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

NILS FOUGSTEDT, spegel och lampetter, 1 par, Fabriks AB Kronsilver 1933, ram i tenn med dekor av reliefornament, lampetterna med ljushållare, stämplade FAK 1933, spegelns mått 43 x 34 cm, lampetternas mått 27 x 15,5 cm, smärre slitage

25

2017-05-10