Otto G Carlsund, Hommage à Malevitch - 2 st
Klubbat för:
16000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
OTTO G CARLSUND
1897-1948
Hommage à Malevitch
Två stycken inramade kompositioner, den ena med tre skisser och den andra med fyra skisser, signerade och daterade O.G.C. -47. Blandteknik på papper, vardera 20,5 x 17,5 cm.
(2)
PROVENIENS
Professor Oscar Reutersvärds samling, Stockholm
585
2017-05-11