Pablo Picasso, Étreinte VI

Pablo Picasso, Étreinte VI
Pablo Picasso, Étreinte VI
Pablo Picasso, Étreinte VI
Pablo Picasso, Étreinte VI
Pablo Picasso, Étreinte VI
Pablo Picasso, Étreinte VI
Pablo Picasso, Étreinte VI
Pablo Picasso, Étreinte VI

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

PABLO PICASSO
Spanien/Frankrike 1881-1973
Étreinte VI
Akvatint och torrnål, 1963, signerad och numrerad Picasso 15/50.
I. 31,5 x 41,5 cm S. 45 x 55,5 cm.

PROVENIENS
Galerie Pierre, Stockholm

LITTERATUR
Bloch 1115

786

2017-05-11