Pablo Picasso, Étreinte VI
Klubbat för:
30000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
PABLO PICASSO
Spanien/Frankrike 1881-1973
Étreinte VI
Akvatint och torrnål, 1963, signerad och numrerad Picasso 15/50.
I. 31,5 x 41,5 cm S. 45 x 55,5 cm.
PROVENIENS
Galerie Pierre, Stockholm
LITTERATUR
Bloch 1115
786
2017-05-11