Pablo Picasso, Personnages nus

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

PABLO PICASSO
Spanien/Frankrike 1881-1973
Personnages nus
Signerad och numrerad Picasso 4/50. Etsning och akvatint, 1966, tryckt på BFK Rives papper, 27 x 37,5 cm, bladstorlek 41,5 x 50 cm.

LITTERATUR: Bloch 1383

789

2017-05-11