Philippe Wolfers, champagneskålar silver
Klubbat för:
8000 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
WOLFERS FRÈRES, champagneskålar, 4 st., sannolikt Philippe Wolfers, Belgien omkring 1900, en stämplad R. Walther, 800/1000 silver, reliefdekor à japonaise med blommoer och blad, invändigt förgyllda, höjd 12 cm, diameter 10 cm, total vikt 836 g
321
2017-05-10