Philippe Wolfers, champagneskålar silver

Klubbat för:

8000 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

WOLFERS FRÈRES, champagneskålar, 4 st., sannolikt Philippe Wolfers, Belgien omkring 1900, en stämplad R. Walther, 800/1000 silver, reliefdekor à japonaise med blommoer och blad, invändigt förgyllda, höjd 12 cm, diameter 10 cm, total vikt 836 g

321

2017-05-10