Roberto Matta, Soleil rouge sur les pyramides

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

35 000-40 000 SEK

ROBERTO MATTA
Chile 1911-2002
Soleil rouge sur les pyramides
Monogramsignerad. Pastellkrita på papper, 47 x 62,5 cm.

PROVENIENS
Inköpt hos Galleri Sture Larsson i Gävle 1977

704

2017-05-11