Satish Gujral , Utan titel
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
80 000-100 000 SEK
SATISH GUJRAL
Indien, född 1925
Utan titel
Signerad på hindi och daterad -72. Blandteknik på duk, 119 x 129 cm.
.
PROVENIENS
Gåva eller införskaffade i mitten eller slutet av 1980-talet av Åke Thambert, grundare av företaget Indiska,
därefter i arv till nuvarande ägare
733
2017-05-11