Satish Gujral , Utan titel

Satish Gujral , Utan titel
Satish Gujral , Utan titel
Satish Gujral , Utan titel
Satish Gujral , Utan titel
Satish Gujral , Utan titel
Satish Gujral , Utan titel
Satish Gujral , Utan titel
Satish Gujral , Utan titel

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

80 000-100 000 SEK

SATISH GUJRAL
Indien, född 1925
Utan titel
Signerad på hindi och daterad -72. Blandteknik på duk, 119 x 129 cm.
.
PROVENIENS
Gåva eller införskaffade i mitten eller slutet av 1980-talet av Åke Thambert, grundare av företaget Indiska,
därefter i arv till nuvarande ägare

733

2017-05-11