Sigrid Hjertén, Iván

Sigrid Hjertén, Iván
Sigrid Hjertén, Iván
Sigrid Hjertén, Iván
Sigrid Hjertén, Iván
Sigrid Hjertén, Iván
Sigrid Hjertén, Iván
Sigrid Hjertén, Iván
Sigrid Hjertén, Iván

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

15 000-20 000 SEK

SIGRID HJERTÉN
1885-1948
Porträtt av Iván i sjömansdräkt
Signerad Hjertén. Blyerts på papper, 31,5 x 23,5 cm.
Utförd på 1910-talet

555

2017-05-11