Vicke Lindstrand, glas

Vicke Lindstrand, glas
Vicke Lindstrand, glas
Vicke Lindstrand, glas
Vicke Lindstrand, glas
Vicke Lindstrand, glas
Vicke Lindstrand, glas
Vicke Lindstrand, glas
Vicke Lindstrand, glas

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

10 000-12 000 SEK

VICKE LINDSTRAND, vas, Kosta 1960-tal, delvis underfång i rött, signerad KOSTA V. LINDSTRAND U 1537, höjd 45 cm

HISTORIK
Denna vas är ett unikat och given som personlig gåva av Vicke Lindstrand och Kosta glasbruk 1965.

403

2017-05-10