Vicke Lindstrand, glas
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
10 000-12 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, Kosta 1960-tal, delvis underfång i rött, signerad KOSTA V. LINDSTRAND U 1537, höjd 45 cm
HISTORIK
Denna vas är ett unikat och given som personlig gåva av Vicke Lindstrand och Kosta glasbruk 1965.
403
2017-05-10