Volker Tannert, Ohne Titel

Volker Tannert, Ohne Titel
Volker Tannert, Ohne Titel
Volker Tannert, Ohne Titel
Volker Tannert, Ohne Titel
Volker Tannert, Ohne Titel
Volker Tannert, Ohne Titel

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

VOLKER TANNERT
Tyskland, född 1955
Ohne Titel
Signerad och daterad på baksidan Volker Tannert 1984. Olja på duk, 100 x 120 cm.
UTSTÄLLD
Lowenadler Gallery, Art Cologne, 19 Internationaler Kunstmarkt, 14-20 november 1985
LITTERATUR
Utställningskatalog, Art Cologne 1985, avbildad sidan 243

731

2017-05-11