Volker Tannert, Ohne Titel
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
VOLKER TANNERT
Tyskland, född 1955
Ohne Titel
Signerad och daterad på baksidan Volker Tannert 1984. Olja på duk, 100 x 120 cm.
UTSTÄLLD
Lowenadler Gallery, Art Cologne, 19 Internationaler Kunstmarkt, 14-20 november 1985
LITTERATUR
Utställningskatalog, Art Cologne 1985, avbildad sidan 243
731
2017-05-11