Waldemar Lorentzon, Gladiolus blommar i vitt, rosa

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

35 000-40 000 SEK

WALDEMAR LORENTZON
1899-1984
Gladiolus blommar i vitt, rosa och brandgult
Signerad och daterad Lorentz -45 och på baksidan signerad och daterad Waldemar Lorentzon "Etyd" 1945. Olja på duk, 45,5 x 58,5 cm.

547

2017-05-11