Wolfang Gessl, ljusstake
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
15 000-20 000 SEK
WOLFANG GESSL, ljusstake för fyra ljus, sterlingsilver, Stockholm 2004, stämplad 1/3, pyramidformat fundament av sodalit med silverbotten, korsformad hållare med fyra pyramidformade ljushållare med spetsen nedåt, lösa ljushattar, höjd 25,5 cm, silvervikt 510 g, översta spetsen på pyramiden med lagning
342
2017-05-10