Zao Wou-Ki, Petit jardin

Zao Wou-Ki, Petit jardin
Zao Wou-Ki, Petit jardin
Zao Wou-Ki, Petit jardin
Zao Wou-Ki, Petit jardin
Zao Wou-Ki, Petit jardin
Zao Wou-Ki, Petit jardin
Zao Wou-Ki, Petit jardin
Zao Wou-Ki, Petit jardin

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

ZAO WOU-KI
1921-2013
Petit Jardin
Färglitografi, 1956 (6 couleurs). Signerad och numrerad Zao Wou-Ki 199/200. Tryckt på BFK Rives papper.
Editerad av L'Oeuvre Gravée, Zürich (blindstämpel).
I. 36 x 48,7 cm, S. 45,5 x 56 cm.

LITTERATUR: Riviére, 102

794

2017-05-11