Zao Wou-Ki, Petit jardin
Klubbat för:
28000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
ZAO WOU-KI
1921-2013
Petit Jardin
Färglitografi, 1956 (6 couleurs). Signerad och numrerad Zao Wou-Ki 199/200. Tryckt på BFK Rives papper.
Editerad av L'Oeuvre Gravée, Zürich (blindstämpel).
I. 36 x 48,7 cm, S. 45,5 x 56 cm.
LITTERATUR: Riviére, 102
794
2017-05-11