André Lhote, Stadslandskap i Frankrike

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

100 000-125 000 SEK

ANDRÉ LHOTE
Frankrike 1885-1962
Stadslandskap i Frankrike
Signerad A Lhote. Akvarell och blyerts på papper, 31 x 48,5 cm.
Sannolikt utförd 1912.
.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, auktion 355, 1955, katalognr 270

532

2017-11-10