Armring guld Claes Giertta
Klubbat för:
7000 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
CLAËS GIERTTA, armband, 18 k guld, stämplad Gierrta, Stockholm 1969, länkdelar med abstrakt formgivning, avslutad i dolt kistlås med dubbla säkerhetslänkar, längd 18 cm, vikt 34,6 g, en sprint saknas samt länkdelar med kraftigt slitage
290
2017-11-09