Axel Einar Hjorth, "Skoga", soffa, NK 1933
Klubbat för:
40000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, "Skoga", soffa, Nordiska Kompaniet, Stockholm 1933, syrabetsad furu, märkt med metallbricka NK R 36365 - C 18 5 33, höjd 87, längd 180 cm, slitage, mindre skador
PROVENIENS
Inköpt till en villa i Bromma 1933.
74
2017-11-09