Axel Einar Hjorth,"Svea", skåp

Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

AXEL EINAR HJORTH, "Svea", skåp, Nordiska Kompaniet 1934, björk, bakom dörrarna hyllor, lådor och klädstång, märkt med metallbricka NK 38448 C 28700 samt rund NK bricka, höjd 150, 120 x 48 cm, smärre slitage

PROVENIENS
Uno Riese

51

2017-11-09